Ludzie pomimo trudnych sytuacji finansowych zaczynają się zastanawiać czy pożyczka pozabankowa jest odpowiednim i jedynym rozwiązaniem w ich sytuacji. Przez głowę przechodzi im również myśl, czy decydując się na ową pożyczkę tym samym podejmują w pewnym sensie ryzyko. Niektórzy pomimo załamania i chętnych podjąć ryzyko, potrafią jeszcze rozsądnie myśleć, a to jest bardzo ważne. Każda pożyczka zaciągnięta w instytucji pozabankowej wiąże się z wysokim oprocentowanie, wyższym niż w banku. Firmy udzielające kredyty nastawiają się przede wszystkim na takich ludzi, którzy nie mają szans na otrzymanie kredytu w banku.

Kredyt a pożyczka pozabankowaUważają, że kiedy nie będą mieli innego wyjścia, przyjdą do nich i to wysokie oprocentowanie nie będzie miało dla nich żadnego znaczenia. Tak więc w ten sposób na tym korzystają. Bardzo często pożyczka pozabankowa może być udzielona jedynie pod zastaw nieruchomości. W ten sposób instytucja ta się zabezpiecza. W razie braku spłaty kredytu, nie będzie stratna. Ponieważ ludzie są w bardzo różnych sytuacjach finansowych i nie tylko, taka wspomniana wielokrotnie pożyczka pozabankowa jest dla nich jedynym rozwiązaniem. Chyba, że mają dobrych znajomych, którzy chcieliby ich wspomóc i na jakiś czas pożyczyć trochę pieniędzy. Tak byłoby najlepiej, ale niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Firmy, które udzielają pożyczek ponoszą pewnego rodzaju ryzyko, które jest dość wysokie w momencie, kiedy pożyczkobiorca posiada stałe dochody, ale nie ma żadnej nieruchomości. To właśnie z tego powodu to oprocentowanie jest tak bardzo wysokie. Zaciągając tego rodzaju pożyczkę, każdy powinien zwrócić szczególną uwagę na umowę, którą będzie musiał podpisać.

Podpisanie bez zapoznania się z warunkami jest ogromnym błędem, niestety popełnianym przez większość pożyczkobiorców. Skoro więc ktoś już decyduje się na pożyczkę, powinien wszystko sprawdzić i to ze szczegółami. W ten sposób można uniknąć kolejnych problemów, które mogą pogrążyć pożyczkobiorcę jeszcze bardziej.

Categories: Pożyczka

Wojciech

Jestem uczestnikiem wielu forum internetowych , Doświadczenie w zadłużaniu ;) jak każdy - mam swoje kredyty czasami mam problemy z kasą . Jak każdy chyba .

3 Comments

piotr · 5 stycznia 2011 at 18:22

witam mam komornika i jeszcze jeden bank i chcialbym go splacic kwota w pierwszym banku gdzie mam komornika wynosi 58 tysiecy a ten drugi 12 tysiecy wiec razem 70 tysiecy zl co mam zrobic w takiej sprawie

mikołajki pomorskie · 12 stycznia 2012 at 12:25

potrzebuję 20000 tysięcy na spłatę zobowiązań

damian gliwice · 19 marca 2012 at 15:25

Witam jestem w BIK. Potrzebuje pożyczki w wysokości 3000zl czy jest to możliwe i czy jest ktoś kto udzieli mi tej pożyczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.