Opóźnienia w spłacie kredytów i innych zobowiązań finansowych, problemy z płynnością finansową czy też komornik to wszystko powoduje że wiele osób trafia do Biku czy innych bankowych lub pozabankowych rejestrów osób zadłużonych lub mających problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, i tym samym osobom takim zostaje zamknięta możliwość zaciągnięcia jakiegokolwiek nowego kredytu w jakimkolwiek banku. Zazwyczaj osoby o takiej sytuacji i tak nie były by w stanie spłacać kolejnej pożyczki, więc w pewnym sensie jest to stworzone dla dobra tych osób by nie wpadły w pętle kredytową, jednak z drugiej strony jest to odcięcie człowieka od możliwości zaciągnięcia kredytu w momencie kiedy naprawdę potrzebuje dodatkowych pieniędzy, a życie pisze różne scenariusze. Są też osoby, które kiedyś zalegały ze spłatą jednego kredytu czy nawet jednej raty i już trafiły na odpowiednie listy, wiemy że prawo jest prawem ale powinny istnieć jakieś uregulowania prawne dające możliwość wyjścia z takiej sytuacji. Niektóre osoby pomimo że mają pospłacane wszelkie finansowe zobowiązania i tak nie mogą dostać kredytu bo mają tak zwaną małą wiarygodność spłaty kredytu co wynika z historii kredytowej, co można wtedy zrobić?

_MG_4174Najlepiej napisać stosowny wniosek do instytucji wpisujących na listy dłużników z zapytaniem jaki bank lub inna jednostka wpisała nas na listę, bo tylko ten kto wpisał nas na listę, może nas z tej listy wykreślić, wniosek należy wysłać na adres np. Biku, opłata na wniosek również jest ustalona przez instytucje, trzeba ją uiścić i czekać, w ciągu dwóch tygodni powinniśmy otrzymać odpowiedź co blokuje nas przed zaciągnięciem kredytu. Jak już wiemy kto nas umieścił na liście dłużników to jeżeli nie mamy zapłaconego jakiegoś przeterminowanego to jak najszybciej musimy uregulować ta należność a następnie rozmawiać z wierzycielem, jeżeli mamy zapłacone wszystko a i tak widniejemy na liście, musimy złożyć do banku pismo z prośbą o wykreślenie z listy.

Tak mogą postąpić osoby które uregulowały swoje przedawnione kredyty czy pożyczki, natomiast osoby które notorycznie nie spłacają swoich kredytów lub co gorsza mają już postępowanie lub zajęcie komornicze niestety nie mają co liczyć na jakikolwiek kredyt w banku. Co zatem mogą zrobić osoby z takimi problemami? Szukać możliwości pożyczki w instytucjach poza bankowych czyli po prostu w firmach pożyczających pieniądze bez sprawdzania w Biku i tym podobnych bazach kredytowych. Pożyczki bez Bik są różne np. gotówkowe, na samochód, na święta czy inne różne ważne okazje takie jak ślub czy chrzciny, hipoteczne,kredyt na oddłużenie itp. Oferta tego typu pożyczek jest naprawdę spora, a firm udzielających jest tak samo dużo, zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie, ja nie w rodzinnej miejscowości to przez internet. Jest to oczywiście jakieś wyjście gdy potrzebujemy pieniędzy a każdy bank nam odmawia, jednak pamiętajmy o tym że taka pożyczka może być bardzo wysoko oprocentowana.

Szybkie poza bankowe pożyczki są oferowane w zasadzie dla wszystkich osób które ukończyły 18 lat, zazwyczaj nie potrzeba zaświadczeń z pracy o zarobkach, zaświadczeń o zatrudnieniu, decyzji ZUS o przyznanej rencie czy emeryturze, czy innych dokumentów, wystarczy mieć dowód osobisty. Pożyczka to zazwyczaj umowa cywilno prawna zawierana pomiędzy kredytobiorcą a kredytodawcą, jako zabezpieczenie możemy się również spotkać z wekslem. Pożyczki poza bankowe mogą rozwiązać nasze dotychczasowe problemy np. ze spłatą komornika, ale by nie wpaść w tak zwaną spiralę kredytową, przed zaciągnięciem pożyczki dobrze przeanalizujmy czy będzie nas stać na kolejną pożyczkę, i ratę do spłacania co miesiąc.

Categories: Pożyczka

Wojciech

Jestem uczestnikiem wielu forum internetowych , Doświadczenie w zadłużaniu ;) jak każdy - mam swoje kredyty czasami mam problemy z kasą . Jak każdy chyba .

4 Comments

Max · 13 lutego 2011 at 12:23

Kredyt na otwarcie sklepu, taka gotówka szybka – jakiś zastrzyk gotówki to dla mnie priorytet od ostatnich kilku miesięcy – potrzebuje kredyt na otwarcie firmy a nie jestem bezrobotny, bank nie udzieli mi takiego kredytu bo nie mam zdolności na określoną kwotę a mianowicie sto tyś zł wiec sam już nie wiem gdzie mogę ubiegać sie o kredyt na otwarcie własnej działalności gospodarczej a dokładnie sklepu.

Kołobrzeg - Ryszard · 28 kwietnia 2011 at 20:18

Witam,
mam na karku komornika poprzez którego mam zajęte pobory miesięczne. kto konkretnie udzieli mi kredytu w kwocie 5000 zł z dogodnymi ratami na ich spłatę???

potrzebuje tej gotówki bardzo pilnie by wyjść troszkę z dołka finansowego…..

pozdrawiam
Ryszard

Gdańsk, Paweł · 27 lipca 2011 at 15:04

Potrzebuję pożyczki pozabankowej na spłatę zobowiązań.
Bez hipoteki: 200 tyś zł
z hipoteką ok.: 1,2 mln zł

wrocław Joanna · 26 października 2011 at 11:12

Potrzebuje pożyczki w kwocie 35 tyś na około 6 lat na umowę cywilno-prawną warunki oprocentowania do uzgodnienia pilne pozdrawiam Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.