Wezwania do zapłaty problemy ze spłatą zobowiązań

Wezwania do zapłaty problemy ze spłatą zobowiązańOsoba która zaczyna mieć problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, ze wszystkich sił powinna się strać wyjść z pętli zadłużenia. Jeżeli dostajemy monit czy wezwania do zapłaty od banku i wiemy że nie będziemy ich w stanie spłacić w najbliższym czasie warto umówić się w danym banku i porozmawiać jak wyjść z trudnej sytuacji, nie można bowiem dopuszczać by nasz kredyt w banku stał się wierzytelnością przeterminowaną, z karnymi odsetkami, opłatami za monit i innymi kosztami znacznie podbijającymi wysokość kolejnej raty. Poza monitami itp., przez niespłacanie kredytów możemy trafić do rejestrów w których widnieje nasza historia kredytowa, i jeżeli coś będzie w niej nie tak, nie otrzymamy już żadnego kredytu a nawet nie podpiszemy umowy z dostawcą telewizji, internetu czy np. z operatorem sieci komórkowej. Dlatego zawsze warto rozmawiać z bankiem i podpisać ugodę, niż czekać na samoistny rozwój wydarzeń. Zdajemy sobie sprawę że takie rozmowy są stresujące dla osoby borykającej się z problemem spłaty kredytu, ale warto opanować stres i załatwić sprawę zanim pojawią się większe problemy.

Jeżeli zdajemy sobie sprawę że sami nie poradzimy sobie z długami, warto zasięgnąć porady specjalistów w tym zakresie, wcale nie trzeba mieć na taką poradę pieniędzy, bo możemy uzyskać taką poradę bezpłatnie dzięki ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Nasze Długi. Akcja ta jest odzewem na rosnące zadłużenie Polaków, bo podstawą zapobiegania rosnącym długom jest świadomość społeczeństwa do czego może prowadzić nadmiar zobowiązań finansowych. Reasumując jeżeli widzimy że zaczynamy mieć problemy ze spłatą kredytu to albo sami bierzemy sprawę w swoje ręce i szukamy ugody z bankiem albo idziemy po radę do eksperta.

Najważniejsze jest to by nasza sprawa nie trafiła w ręce komornika, bo wtedy będziemy musieli spłacić nie tylko wierzytelność główną ale również koszty postępowania sądowego i postępowania komorniczego. Jeżeli jednak nasza sprawa trafi w ostateczności do komornika, to zadłużenie będzie ściągane z naszego wynagrodzenia czy renty lub emerytury. Na rynku co prawda są oferty dla osób zadłużonych czy osób z komornikiem, są to tak zwane pożyczki na dowód, owszem jest to metoda na wyjście z komornika ale przy zaciąganiu takiej pożyczki, musimy pamiętać o tym że w razie nie spłacania takiej pożyczki odsetki od nieterminowej spłaty są bardzo wysokie, tak samo jak oprocentowanie pożyczki. Można poszukać takiej pożyczki ale trzeba ją bezwarunkowo terminowo spłacać w innym przypadku prędzej czy później trafi do komornika a my popadniemy w pętle zadłużenia.

10 myśli nt. „Wezwania do zapłaty problemy ze spłatą zobowiązań

 1. Arek

  Pilnie potrzebuję wyjść z tzw pętli zadłużenia , mam kilku komorników a chcę jak najszybciej spłacic zadłużenia które osiągaja już kwotę 70 tysięcy złotych. Moja sytuacja jest wręcz beznadziejna mam stała pracę mógłbym spłacać raty nawet do wysokości 900 złotych. Jeśli jest ktoś kto może pomóc proszę o kontakt.

 2. wiola

  witam serdecznie.
  szukam osoby ktore jest w stanie pozyczyc 15tys na splate komornikow.splace z procentem,jestem w stanie splacac miesiecznie 500zl,prosze o pomoc

 3. dasza

  Pilnie potrzebuję 60000 zł na spłaty zadłużeń i komornika. Mogę płacić miesięcznie 700 zł.Proszę o pomoc.

 4. Piotr W.

  Witam, mam 25 lat i potrzebuje ok 50 tys. zł na spłatę zadłużenia. Wszystko już jest u komorników. Mogę spłacać po 500-800 zł/mies. Pracuję jak porzewoźnik w Warszawie.

 5. IWONA

  mam poważny problem ,potrzebuję ok.60000 na spłaty komornicze i kredytowe zaciągnięte przez mojego męża mogę płacić 600-800 zł miesięcznie.Nie mam już skąd brać proszę o odpowież

 6. Gorzów Wlkp Zbyszek

  Witam, mam bardzo poważne problemy ze spłatą zobowiązań.Potrzebuje 80000 na wczoraj,obecnie pracuje na umowe o prace i jestem w stanie płacić 1000zł miesięcznie.MOJA umowa trwać będzie dopóki sam nie zrezygnuje.Bardzo proszę o pomoc

 7. ASKA

  kredyty dla zadłużonych-to tylko ogłoszenia,ale nikt nie udziela takim osobom kredytów.Po co więc drażnić ludzi i tak zdeterminowanych sytuacją.Albo istnieją albo nie.Kto mi może pomóc? Błagam!Komornicy egzekwują ich praca,ale jak żyć?

 8. medyk

  Mam 23 lata, wyższe wykształcenie. Jako nastolatek byłem przekonany, że człowiek z wyższym wykształceniem pracując po 15 godzin dziennie będzie w stanie pozwolić sobie na 2 pokojowe mieszkanie, 4-letni samochód oraz psa. Niestety myliłem się. Straciłem wszystko. Duże, nieopodatkowane pieniądze, to jedyna droga do szczęścia w tym zasranym kraju… Duże aspiracje, dobre wykształcenie, lata nauki. Nic nie znaczą… Idźcie do zawodówki.

 9. Katarzyna bydgoszcz

  Witam potrzebuje 3500zł posiadam zasiłek 330zł i 500zł z pracy dorywczej jestem w stanie spłacać po 140zł na miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *