Pożyczka do domu klienta

Czytając prasę czy oglądając reklamy w telewizji na pewno każdy z nas spotkał się z reklamą proponującą pożyczkę, którą przedstawiciel banku przyniesie nam wprost do domu. Parę lat temu, była tylko jedna firma oferująca taką usługę ale obecnie konkurencja znacznie wzrosła i na tego rodzaju pożyczki a raczej ich oferty możemy natknąć się nawet spacerując po osiedlowym parku. Taka forma pożyczki może wydawać się atrakcyjna dla osób starszych, schorowanych lub po po prostu dla ludzi nie lubiących odwiedzać placówki bankowe.

Pożyczka do domu klientaI tak de facto jest, nie musimy iść do banku by złożyć wniosek czy podpisać umowę, wszystko załatwimy z przedstawicielem banku w domu, ale warto pamiętać że takie pożyczki są o wiele droższe od tych tradycyjnych a ich oprocentowanie może sięgać nawet 60-70%, dlaczego oprocentowanie jest tak horrendalnie wysokie a dlatego że nie jest to oprocentowanie same w sobie tylko np. wysokie ubezpieczenie jakie bank dokłada do pożyczki np. na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych i to właśnie te ubezpieczenia sprawiają że kredyt jest tak drogi. Proces uzyskania takiej pożyczki jest łatwy i szybki, kontaktujemy się z wybranym bankiem telefonicznie albo mailowo, są też banki które nawet nie narażają nas na koszty rozmowy telefonicznej, wystarczy wysłać do banku SMS a bank sam z nami się skontaktuje.

Podczas rozmowy telefonicznej lub podczas wypełniania elektronicznego wniosku kredytowego musimy podać wszystkie nasze dane personalne, adres zamieszkania lub zameldowania, datę urodzenia, wykształcenie, wykonywany zawód, ilość osób w gospodarstwie domowym, może znaleźć się również pytanie o wysokość miesięcznych opłat związanych z utrzymaniem domu, czy o wysokość innych zobowiązań kredytowych jeżeli takie posiadamy.

Po wypełnieniu formularza musimy wyrazić zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych przez bank w celach marketingowych ale dotyczy to tylko imienia, nazwiska, adresu, daty urodzenia i ewentualnie wykształcenia, oczywiście mamy prawo odmowy wyrażenia zgody ale zapytajmy się konsultanta czy przez odmowę nasz wniosek nie spotka się z odrzuceniem, bo zdarza się i tak.

Następnie musimy poczekać na decyzje kredytową i tu bywa różnie, zależnie od polityki danego banku, w niektórych bankach może to trwać dobę w innych wystarczy 10 minut. Nasz doradca bankowy sam oddzwoni jaką decyzje podjął bank, czy dostaniemy pożyczkę czy nie.

Jeżeli decyzja jest pozytywna to metody na podpisanie umowy są dwie: albo w kilka dni zjawi się przedstawiciel banku z umową i w jego obecności podpiszemy umowę i otrzymamy od razu gotówkę, lub umowa zostanie przysłana do nas kurierem, umowę taką podpisujemy w obecności kuriera a on odwozi ją prosto do naszego kredytodawcy, a pieniążki dla nas powinny się zjawić następnego dnia albo w ciągu kilku dni, zazwyczaj przynosi je listonosz lub wysłannik banku. Raty takiej pożyczki są zazwyczaj płatne standardowo raz w miesiącu, należy jednak pilnować daty spłaty by uniknąć kosztownych wezwań lub wysokich odsetek karnych.

Warto pamiętać że data spłaty która widnieje na blankiecie zapłaty zazwyczaj jest datą do której pieniądze powinny być zaksięgowane na koncie banku, a nie datą do której możemy wysłać pieniądze.

Wszelkie pytania i wyjaśnienia dotyczące takiej pożyczki odbywają się również telefonicznie z konsultantem bankowym, zazwyczaj wraz z pożyczką zostaje nam przydzielony numer klienta którym posługujemy się w celu identyfikacji podczas rozmowy telefonicznej, jeżeli nie otrzymaliśmy takiego specjalnego numeru, bank w celu weryfikacji zapyta nas oczywiście o imię i nazwisko  a ponadto o pesel i np. nazwisko panieńskie matki lub tym podobne.  Pożyczkami z dostarczeniem do domu klienta zajmują się znane komercyjne  banki jak i prywatne firmy pożyczkowe.