Zakupy robi każdy, każdy też wie jak to jest, kiedy trzeba się ograniczać, z powodu braku gotówki w portfelu. Jednak jak się okazuje, tak wcale być nie musi. Wystarczy jedynie wyciągnąć swoją kartę kredytową, o ile w ogóle taką mamy. Osoby, które jeszcze nie wiedzą co to karty kredytowe, powinny jak najszybciej się dowiedzieć i zaopatrzyć. Otóż wspomniana karta jest innymi słowy kartą płatniczą, która jest ograniczona specjalnym limitem przyznanym przez bank wydający ową kartę. Jak się okazuje, żeby taką kartę otrzymać, nie trzeba mieć konta w tym banku, w którym chcielibyśmy ją otrzymać. Z tego co da się zauważyć, bank co jakiś czas, zazwyczaj co miesiąc przysyła do właściciela karty wyciąg dotyczących dokonanych transakcji.

Karty kredytoweDzięki temu dana osoba wie, na co ile pieniędzy wydała. W kartach jest też jeden minus. Chodzi w tej sytuacji o dość wysokie oprocentowanie limitu. Wiadomo, że czasem wypadają nam nieplanowane zakupy. Wówczas nie trzeba się martwić o brak pieniędzy. Niektórzy twierdzą, że lepiej mieć taką kartę z limitem, ponieważ dzięki temu jesteśmy w pewnym sensie ograniczeni. Zwykle kiedy ktoś ma dostęp do głównego konta czy karty, wydaje pieniądze i nawet tego nie kontroluje.  Dzięki temu jest ewentualność, że nie wydamy całej pensji za jednym razem. Wspomniane karty mają różną budowę. Jedne są wypukłe, drugie zaś z paskiem magnetycznym, inne z kolei hybrydowe. Istnieją również karty chipowe, które posiadają układ elektroniczny. Każdy może wybrać odpowiednią kartę dla siebie według własnego uznania, potrzeby i wymagań. Wszystkie wiadomości o na temat kart można uzyskać w każdym banku. W dzisiejszych czasach można je otrzymać nie w wybranym banku, ale dosłownie w każdym.

Categories: Pożyczka

Wojciech

Jestem uczestnikiem wielu forum internetowych , Doświadczenie w zadłużaniu ;) jak każdy - mam swoje kredyty czasami mam problemy z kasą . Jak każdy chyba .

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.