Bik a kredyt mieszkaniowy – hipoteczny

Już od dłuższego czasu wiele osób które stara się o kredyt mieszkaniowy, a były one   umieszczone na czarnej liście BIK, nie mogły owego kredytu otrzymać. Teraz zmieniło się to. Już osoby będące na liście BIK mogą obiegać się o kredyt hipoteczny. Banki zwracają w takim przypadku uwagę głównie na niespłacone raty do trzech miesięcy.

Nie możemy jednak wykazać jako osoby starające się o taki kredyt hipoteczny będąc w BIK że nasze problemy ze spłaceniem nie są spowodowane problemami finansowymi czy zaniedbaniem opłat za ów kredyty.

Bik a kredyt mieszkaniowy - hipotecznyJest jednak pewien limit który ogranicza nas jako osoby które starają się o kredyt hipoteczny będąc na czarnej liście BIK , nasze zadłużenie w banku nie może przekraczać kilkuset złotych, w ofertach bankowych  bank i tak oczekuje od osoby starającej się o kredyt mieszkaniowy że kredytobiorca ureguluje w szybkim czasie swoje zadłużenie w innym banku bądź jakiekolwiek opłaty które wpływają na jego historię w BIK.  Kredyty hipoteczne dla osób w BIK udzielane są bardzo ostrożnie a  nasza zła historia  kredytowa, może wynikać jedynie z małego poślizgu finansowego związanego ze spłatą. Kredyt hipoteczny udzielany jest osobom które mają zaufanie finansowe.

Dlatego też banki skrupulatnie sprawdzą osobę starająca się o kredyt hipoteczny, a drobne poślizgi z opłata kredytu czy karty kredytowej, bądź zobowiązania finansowego, mogą przytrafić się każdemu z nas.  Na rynku są dostępne oferty banków które udzielają takich kredytów hipotecznych osobom które mają małe  ryzyko niespłacenia takiego kredytu.

2 myśli nt. „Bik a kredyt mieszkaniowy – hipoteczny

  1. warszawa paulina

    jestem w bik krd muszę szybko spłacić długi. Jakie mam wyjście?

  2. edzia

    witam chciałam się spytać jakie banki by udzieli małżonkowi kredyt mieszkaniowy z dopłatą rodzina na swoim jednak jest małe ale ja jestem w BIK czy jest możliwość uzyskania takiego kredytu/?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *